سورتینگ

اطلاعات تماس دفتر مرکزی

آدرس

تهران، حکیمیه، خیابان شهید نشوه، نبش خیابان نوروزی ، پلاک 78

ایمیل

info@pandtec.com

فرصت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ایران در سال 1402

واقعیت این است در ایران صنایع وابسته به کشاورزی به روالی کُند به سمت مدرنیزاسیون و کشاورزی نوین و هوشمند در حال حرکت هستند. این روند کند سبب اتلاف انرژی و کاهش شدید بازدهی می‌شود.
ما در پندتک خود را موظف می دانیم به عنوان پیشرو و پرچم دار این انتقال، بهترین خدمات و محصولات را برای صنعتگران کشور عزیزمان ایجاد کنیم.

 

اما چرا پندتک بهترین انتخاب است ؟

 

 خدمات پس از فروش

 • 5 سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی شبانه‌روزی
 • تامین و تعمیر قطعات مصرفی و تجهیزات جانبی
 • تیم فنی تحصیل کرده در برترین دانشگاه‌های ایران
 • تجربه‌ی بیش‌از 400 نصب در کشور‌های خاورمیانه

 

 

 مشاوره مهندسی و تخصصی

 • مشاوره جهت چیدمان و جانمایی دستگاه و تجهیزات جانبی
 • مشاوره جهت انتخاب تجهیزات مناسب برای راه‌اندازی خطوط تولید
 • آبدیت و به روزرسانی نرم افزار دستگاه‌ها
 •  تیم فنی تحصیلکرده در برترین دانشگاه‌های کشور

 گارانتی و ضمانت

 • گارانتی محصولات مطابق تعهد شرکت سازنده
 • تعویض قطعات یدکی در صورت ایراد
 • عقد قرارداهای بازدید دوره‌ایی دستگاه و تجهیزات جانبی
 • عقد قرارداد تمدید خدمات پس از فروش

 

 آموزش برای نگهداری و استفاده‌ی هرچه بهتر از دستگاه‌ها

 • آموزش تعمیر و نگهداری تجهیزات و خطوط تولید
 • آموزش نحوه‌ی کار با دستگاه و تجهیزات جانبی
 • برگزاری دوره‌های آموزشی با ارائه‌ی certificate در پایان دوره

 

 ضمانت اصالت کالا

 • ارائه‌ی سند مالکیت
 • ارائه‌ی ضمانت اصالت کالا

* تمام محصولات شرکت پندتک قابلیت گرفتن استعلام از شرکت تولیدکننده‌ را دارا می‌باشند.

 

چرا خرید خط شالیکوبی یک سرمایه گذاری مطمئن است؟

خرید یک دستگاه و خط شالیکوبی دارای کیفیت بالا می تواند به بالا رفتن کیفیت برنج تولید داخل و رقابت پذیری آن در عرصه بین الملل کمک کند.

زیرا هر محصول خروجی در هر بخش از فرآیند شالیکوبی مثل سبوس و نیم دانه دارای اهمیت و ارزش برای فروش در بازار صنایع غذایی است.به طور کلی، یک تن برنج شلتوک بسته به کارایی آسیاب، عملکرد مدیریت شرکت و تنوع شلتوک، حدود 60 تا 70 کیلوگرم برنج آسیاب شده تولید می کند.

در فرآیند شالیکوبی، برنج کامل، برنج خرد شده و سبوس به دست می آید. برنج کامل بسته بندی و برای مصرف خوراکی فروخته می شود. برنج شکسته هم مصرف خوراکی دارد و هم برای تهیه آرد برنج آسیاب می شود در حالی که سبوس نیز ورودی بسیار مهمی برای تولید محصولات رژیمی مانند نان سبوس برنج است که برای کاهش کلسترول خون بسیار مفید است.

از محصول شالیکوبی شده می توانید برنج پف کرده، کیک برنجی، پودینگ برنج و غیره را نیز تهیه کرد.

مشاهده می کنید که تقریباً تمام قسمت های برنج شلتوک مفید است.

حال به قسمت قیمت دستگاه شالیکوبی و میزان سرمایه گذاری می رسیم. عوامل اساسی برای تعیین هزینه اولیه شامل ظرفیت تولید، منبع(های) ماشین آلات، ساخت یا اجاره، مکان نصب و غیره است.

بنابراین برای شروع این پروژه، قبل از رسیدن به یک برآورد کل احتمالی، نیاز به یک طرح تجاری (مطالعات امکان سنجی)، با هزینه یابی دقیق برای تمام جنبه های ورودی است.

در نتیجه، آسیاب برنج؛ یک تجارت مبتنی بر کشاورزی بسیار سودآور (45-55٪ بازگشت سرمایه) و پایدار است. سرمایه مورد نیاز پایینی دارد و دانش فنی آن پیچیده نیست. ماشین آلات و تجهیزات را می توان از شرکتهای ایرانی که نمایندگی برندهای معتبر جهانی دارند تهیه کرد. این پروژه یک دوره بازپرداخت کوتاه دارد.

در نهایت تشویق تولید بومی یا ارزش افزوده به محصولات و فرآوری کشاورزی یکی از اتفاقات خوبی است که می تواند برای توسعه کشور بیفتد زیرا این سیاست فرصت های شغلی بیشتری ایجاد می کند و کیفیت غذا و محصولات غذایی را افزایش دهد.

در ادامه این مقاله به سؤالات رایج در این زمینه اعم از: «شالیکوبی چیست؟» ، «خط تبدیل برنج (خط شالیکوبی) شامل چه دستگاههایی است؟» ، «راهکارهای افزایش کیفیت شالیکوبی چیست؟»

«فرآیند شالیکوبی چگونه است؟» و غیره پاسخ خواهیم داد.

 

درباره شالیکوبی

شالیکوبی گامی مهم در فراوری برنج پس از برداشت آن از شالیزار است. هدف اساسی یک خط شالیکوبی برنج، حذف پوسته و لایه های سبوس و تولید برنج سفید و خوراکی است که به اندازه کافی آسیاب شده و عاری از ناخالصی باشد.

اکثر انواع برنج از تقریباً 20٪ پوسته ، 11٪ لایه های سبوس دار و 69٪ آندوسپرم نشاسته ای تشکیل شده اند.

در یک فرآیند شالیکوبی ایده‌آل، بخش‌های زیر حاصل می‌شود: 20٪ پوسته، 8-12٪ سبوس بسته به درجه آسیاب و 68-72٪ برنج آسیاب شده یا برنج سفید بسته به نوع و کیفیت شالیکوبی.

محصولات جانبی آسیاب برنج شامل؛ پوسته برنج، لایه های جوانه و سبوس برنج و شکسته های ریز می باشد.

 

راهکارهای افزایش کیفیت شالیکوبی

بهترین کیفیت برنج در صورتی به دست می آید که کیفیت شلتوک خوب باشد و برنج به درستی آسیاب شود. برای بهبود کیفیت برنج باید عواملی مانند کیفیت شلتوک و تکنولوژی شالیکوبی را در نظر گرفت.

برای به دست آوردن محصول با کیفیت خوب

1-آسیاب با رطوبت مناسب (MC)

رطوبت 14% برای آسیاب ایده آل است.
اگر MC خیلی کم باشد، شکستگی دانه زیاد رخ می دهد که منجر به بازیابی پایین می شود. دانه شکسته تنها نیمی از ارزش بازار کل برنج را دارد. برای تعیین میزان رطوبت از رطوبت سنج استفاده کنید. روش های بصری به اندازه کافی دقیق نیستند.

2-قبل از پوست کندن شلتوک را تمیز کنید

استفاده از شلتوک بدون ناخالصی محصول نهایی تمیزتر و با کیفیت تر را تضمین می کند.

ارقام را قبل از آسیاب مخلوط نکنید
انواع مختلف شلتوک خصوصیات آسیاب متفاوتی دارند که نیاز به تنظیمات آسیاب جداگانه دارد. اختلاط انواع به طور کلی منجر به کیفیت پایین برنج آسیاب شده می شود.

3-هنگام استفاده از تکنولوژی آسیاب:

از فناوری رول لاستیکی برای پوسته کردن استفاده کنید
پوسته های رول لاستیکی بهترین کیفیت را تولید می کنند. پوسته های نوع Engleberg یا “فولادی” دیگر در بخش آسیاب برنج تجاری قابل قبول نیستند، زیرا منجر به بازیافت آسیاب کم و شکستگی دانه زیاد می شوند.

از جداکننده شالیزار استفاده کنید
قبل از سفید شدن، تمام شلتوک را از برنج قهوه ای جدا کنید. جداسازی شلتوک پس از پوست کندن منجر به برنج آسیاب شده با کیفیت بهتر و کاهش فرسودگی و پارگی کلی آسیاب برنج می شود.

سفید کردن دو مرحله ای را در نظر بگیرید
داشتن حداقل دو مرحله در فرآیند سفید کردن (و یک پولیش جداگانه) گرمای بیش از حد دانه را کاهش می دهد و به اپراتور اجازه می دهد تنظیمات دستگاه را برای هر مرحله تنظیم کند. این امر آسیاب و بازیابی بیشتر برنج را تضمین می کند.

برنج آسیاب شده را درجه بندی کنید
یک غربال صفحه نمایش نصب کنید تا شکستگی ها و تراشه های کوچک را از برنج صیقلی جدا کنید. برنج با تعداد زیادی شکسته کوچک (یا برنج آبجو) ارزش بازار کمتری دارد. از شکسته های کوچک می توان برای تولید آرد برنج استفاده کرد.

قطعات یدکی را به طور منظم کنترل و تعویض کنید
چرخاندن یا تعویض رول های لاستیکی، بازسازی سنگ ها، و تعویض منظم صفحه های فرسوده کیفیت برنج آسیاب شده را همیشه بالا نگه می دارد.

خط شالیکوبی پندتک

شرکت ووفنگ با  60 سال سابقه درخشان در تولید ماشین آلات و تجهیزات کارخانه های شالیکوبی دارای ظرفیت تولید سالانه 2200 خط شالیکوبی است. این شرکت  شرکای تجاری بزرگی در سراسر جهان دارد و بیش از 1100 کارخانه شالیکوبی برنج  در سراسر جهان را تجهیز کرده است.

 

درباره‌ی پندتک

گروه صنعتی پند در سال 1369، با هدف توسعه سیستم‌های توزین دقیق و با ارائه اولین ترازو الکترونیکی در سطح کشور شروع به فعالیت نمود. این سرآغاز راهی برای گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف بود که با سورتینگ هوشمند، سیستم بسته‌بندی مدرن و بازرسی محصول در خط تولید، ادامه یافت. 

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *