سورتینگ

اطلاعات تماس دفتر مرکزی

آدرس

تهران، حکیمیه، خیابان شهید نشوه، نبش خیابان نوروزی ، پلاک 78

ایمیل

info@pandtec.com

سورتر و سورتینگ به زبان ساده!

سورتر و سورتینگ یعنی چه

سورتینگ به زبان ساده یعنی تفکیک کردن، مرتب و دسته بندی کردن یک محصول. دستگاه‌ سورتینگ برای سورت انواع محصولات غذایی، کشاورزی، معدنی و پلیمری استفاده می‌شود. انواع سورتینگ شامل اپتیکال یا نوری، دیجیتال، سنسوری، مغناطیسی و غیره می باشد. سورتینگ به تسهیل و سرعت در فرآیند تولید و عرضه یک محصول کمک شایانی می کند، نیروی انسانی و هزینه های جاری را کاهش می دهد و سودآوری را بیشتر می کند. دستگاهی هم که سورتینگ را انجام می دهد سورتر نام دارد.

 

دستگاه سورتر چیست؟

به دستگاهی الکترونیکی که فرآیند سورتینگ را انجام می دهد سورتر می گویند. یک سورتر محصول موردنظر را بر اساس شکل، رنگ، اندازه، وزن و حتی ترکیب شیمیایی آن به صورت خودکار سورت می‌کنند. عملکرد یک سورتر می تواند شامل جدا کردن، رفع نقص، دسته بندی و جمع آوری باشد که  فرآیند کلی تولید را تسریع می کند.

 

سورتر هوشمند؛ انقلابی در سورتینگ
سورتر هوشمند؛ انقلابی در سورتینگ

کالر سورتر چیست؟

به آن دسته از سورترها که می توانند محصول را بر اساس رنگ آن سورت و مرتب کنند کالرسورتر می گویند. فناوری‌های مورد استفاده در دستگاه کالر سورتر می تواند شامل هوش مصنوعی، دوربین دیجیتال، اشعه ایکس، لیزر، اجکتور شلیک و سیستم شارش باشد. کالرسورتر، دانه‌های محصول را به کمک دوربین‌های دیجیتال ثبت و اسکن کرده و با هوش مصنوعی تفاوتهای موجود در رنگ محصول را شناسایی می کند و سپس ناخالصی های آن را به کمک اجکتور و شلیک هوای فشرده از چرخه خارج می‌کند. کالرسورتر مدت‌های زیادی است که در صنایع مختلفی مانند کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کالرسورترهای پیشرفته و هوشمند امروزی؛ جمع‌وجور هستند، هزینه نگهداری کمتری دارند و انرژی کمی هم مصرف می‌کنند.

 

عملکرد یک کالرسورتر:

 

چرا سورتینگ؟ هدف از سورتینگ چیست؟

افزایش جمعیت جهانی، ظرفیت تولید و عرضه کالاهای مصرفی و اهمیت کیفیت محصول در بازار ، عامل مهم استفاده از دستگاه های سورتینگ در صنایع غذایی، کشاورزی و مصرفی است. درواقع نگرانی فزاینده در زمینه کیفیت محصولات ، محرک و عامل اصلی در سورتینگ محسوب می شود.

 

فناوری‌های نوین در سورترها، استفاده از آنها و مقبولیتشان را افزایش داده است. زیرا سورتر به تنهایی هزینه های مربوط به عملیات، نگهداری، بازآوری و مدیریت  محصولات و ضایعات آن را کاهش می‌دهد. همچنین سرعت تولید و افزایش بهره‌وری را با استفاده از سورترها می توان به حد چشمگیری بهبود بخشید. با توجه به این مسئله انتظار می‌رود که استفاده از سورترها در آینده رشد چشمگیری داشته باشد.

 

تفاوت سورتر و بوجاری:

دستگاه های سورتر و بوجاری‌ بخشی از فرایند پاکسازی و زدودن ناخالصی ها در فرآوری محصولاتی مثل برنج، چای، گندم و حبوبات هستند. تفاوت اصلی بوجاری و سورتر در ساختار آنهاست. به عبار دیگر بوجاری یک دستگاه مکانیکی است که محصول موردنظر را بر اساس ویژگیهای فیزیکی مانند وزن آن تفکیک می کند، درحالی که سورتر یک تجهیز الکترونیکی است که توانایی تفکیک و سورت دقیقتر بر اساس ویژگیهای بیشتری مثل اندازه، رنگ، شکل و غیره را دارا است.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص سورترها و انواع  آنها از جمله؛ سورتر برنج ، سورتر حبوبات، سورتر چای، سورتر غلات، سورتر خشکبار، سورتر میوه و سورتر پلاستیک دریافت کنید، روی مقاله مورد نظیر کلیک کرده و یا سایت پندسورت را جستجو بفرمایید.

 

خرید سورتر:

بازار ایران شرایط متفاوتی نسبت به بقیه کشورها دارد. محصولات متنوع کشاورزی، سختی های واردات دستگاه های نوین و پشتیبانی و ضمانت سورتر سه عامل مهم در این زمینه هستند. برند Meyer با دستگاه‌های هوشمند خود یکی از برترین برندهای تولید سورتر در ایران می باشد که نمایندگی رسمی و انحصاری آن را پندتک در اختیار دارد. این شرکت علاوه بر خدمات کامل، تمامی تجهیزات و متعلقات کامل محصول را نیز  ارائه می کند که شامل کمپرسور، تابلو برق، پرکن بسته بندی، نوارنقاله و بالابر می باشد. برای خرید سورتر و یا مشاوره رایگان درباره سورترها همین الان می توانید با ما در تماس باشید. با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود.

درباره‌ی پندتک

گروه صنعتی پند در سال 1369، با هدف توسعه سیستم‌های توزین دقیق و با ارائه اولین ترازو الکترونیکی در سطح کشور شروع به فعالیت نمود. این سرآغاز راهی برای گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف بود که با سورتینگ هوشمند، سیستم بسته‌بندی مدرن و بازرسی محصول در خط تولید، ادامه یافت. 

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *