سورتینگ

چک ویر
sorting-img

اطلاعات تماس دفتر مرکزی

آدرس

تهران، حکیمیه، خیابان شهید نشوه، نبش خیابان نوروزی ، پلاک 78

ایمیل

info@pandtec.com

سورتینگ برنج چیست؟ {معرفی 3 راهکار پُر سود}

شالیکوبی‌ها از دیرباز در مناطق شمالی ایران، شلتوک و محصول درو شده را به روش سنتی تبدیل به برنج می‌کردند. این روش‌ هم شکست زیادی در برنج ایجاد می‌کرد و هم همیشه نیاز به دستگاهی که بتواند ضایعات محصول را جدا کرده و محصول برنج را بر اساس اندازه آن دسته‌بندی کند وجود داشت. با ظهور تکنولوژی‌های مدرن این امر امکانپذیر شد. در ادامه به سوال «سورتینگ برنج چیست و چه مزیتی دارد» می پردازیم و  3 راهکار پرسود آن را معرفی می کنیم.

 

سورتینگ برنج چیست؟!

سورتینگ فرایندی است که در آن محصول برنج بر اساس رنگ و شکل دسته بندی شده و ضایعات مختلف آن تفکیک و پاکسازی می شود. دستگاهی که این کار را انجام می دهد نیز سورتر برنج نام دارد. در سورتینگ برنج، دانه‌های برنج از طریق سورتر که دستگاهی الکترومکانیکی است با دقت بالا اسکن و بررسی می‌شوند. این دستگاه‌ها در انواع مختلفی مانند کالرسورتر برنج وجود دارند و می‌توانند به صورت هوشمندانه و با دقت و سرعت بالا، دانه‌های برنج را بر مبنای پارامترهایی مانند شکل و سایز و جنس تفکیک و جدا کنند. برای مثال، چوب و سنگ و باقی مانده ساقه جدا سازی شده و وبرنج‌های شکسته، نیم دانه، زردک و شکم سفید نیز سورت و تفکیک می شوند.

 

مزایای سورتینگ برنج:

استفاده از دستگاه سورتینگ برنج باعث یکدست سازی و افزایش کیفیت محصول نهایی می‌شود. همچنین باعث کاهش هدر رفت برنج، افزایش بهره‌وری و بهبود تاثیرات محیطی نیز می‌شود. وقتی خط تبدیل برنج به سورتینگ نیز مجهز باشد مشتریان بیشتری جذب و سودآوری نیز بیشتر می شود.

 • یک دست و با کیفیت شدن محصول نهایی
 • کاهش هدررفت محصول
 • تکمیل شدن خط شالیکوبی
 • افزایش جذب مشتری
 • افزایش سودآوری

3 راهکار پرسود در سورتینگ برنج

بسته به اینکه دستگاه سورتینگ برنج را به تنهایی استفاده کنید یا در خط شالیکوبی، 3 گزینه پرسود پیش روی شماست.

 

1- خط شالیکوبی مدرن و سورتینگ:

خط شالیکوبی مدرن پندتک

با گسترش اهمیت مواد غذایی و گرایش مصرف کننده ها به مواد با کیفیت، برنج سورت شده نیز مشتری بیشتری داشته و بسیاری از شالیکوبیدارانی که هنوز مجهز به دستگاه سورتر نشده اند نمی توانند مشتری جدیدی جذب کنند و حتی در خطر از دست دادن مشتریان قدیمی خود نیز هستند. اغلب این مشتریان در جای دیگری به سورت برنج خود اقدام می کنند. پس داشتن یک خط شالیکوبی مدرن که کمترین میزان شکست را داشته و مجهز به سورتر برنج نیز باشد باعث جذب مشتری بیشتر و سودآوری بیشتر خواهد شد. سورتر مورد نظر خود را می توانید از بین مدلهای گلوبال و سری فونیکس انتخاب کنید.

 

2- خط سورتینگ گلوبال و بسته بندی مدرن

 

1

احتمالا ترجیح بدهید با شالیکوبی فعلی خود و هزینه کمتری یک سورتر برنج به مجموعه خود اضافه کنید. سورتر گلوبال میر در حال حاضر بهترین سورتر موجود در بازار ایران است که مجهز به دوربین دقیق ژاپنی و اجکتور مگلو نسل 3 می باشد. این دستگاه خیال شما را از سورتینگ برنج راحت می کند. در کنار آن دستگاههای پرکن پندتک نیز یک بسته بندی سریع و دقیق در اختیار شما قرار می دهد.

 

3- خط سورتینگ با قیمت مناسب:

WhatsApp Image 2022-01-01 at 10.03.51-min

 

 

یک دستگاه سورتر فونیکس با قیمت مناسب و نسبتا ارزان و کیفیت قابل قبولی که دارد می تواند مناسب بودجه شما و کارخانه شالیکوبی شما باشد. این سری یک سورتر میان رده با قابلیتهای شگفت انگیز در سورت برنج بوده است. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه اختصاصی سری فونیکس بخوانید.

 

 

 

 

 

 

 

نکات مهم در خرید دستگاه سورتر برنج

یک دستگاه سورتینگ خوب باید با تجهیزات جانبی کامل همراه بوده و از پشتیبانی و خدمات پس از فروش برخوردار باشد. چرا که عدم تأمین یک قطعه ممکن است در خط تولید وقفه طولانی مدت و زیانباری ایجاد کند.

 • برند دستگاه
 • ظرفیت و تناژ دستگاه
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • پایداری عملکرد
 • تجهیزات جانبی
 • قابلیت ریورس و سورت معکوس

درباره‌ی پندتک

گروه صنعتی پند در سال 1369، با هدف توسعه سیستم‌های توزین دقیق و با ارائه اولین ترازو الکترونیکی در سطح کشور شروع به فعالیت نمود. این سرآغاز راهی برای گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف بود که با سورتینگ هوشمند، سیستم بسته‌بندی مدرن و بازرسی محصول در خط تولید، ادامه یافت. 

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *